مقایسه ارزش گوشی‌های اپل و سامسونگ

گزارش جدید یک خرده‌فروشی آنلاین بریتانیایی نشان می‌دهد که ارزش گوشی‌های هوشمند چگونه در طول ۱۲ ماه کاهش پیدا می‌کند. در این گزارش محصولات اپل بیشترین حفظ ارزش را دارند و بعد نام سامسونگ دیده می‌شود.

خرده‌فروشی musicMagpie در گزارش جدید خود می‌گوید مصرف‌کنندگان بریتانیایی به‌طور متوسط هر ۱۶ ماه یک بار گوشی خود را عوض می‌کنند و این کار به اندازه ۵۰ درصد ارزش دستگاه برایشان هزینه به دنبال دارد. محصولات اپل در ۱۲ ماه نخست ۴۱ درصد از ارزش خود را از دست می‌دهند و این رقم در طول ۲۴ ماه به ۶۰ درصد می‌رسد.

در آن سو، پس از یک سال ۶۴ درصد از ارزش گوشی‌های سامسونگ کاسته می‌شود. و این رقم پس از سال دوم به ۷۷ درصد می‌رسد. در رده چهارم وان پلاس قرار گرفته که پس از سال اول و دوم به ترتیب با افت ۶۹ و ۷۸ درصدی ارزش مواجه می‌شود. جایگاه پنجم به گوگل تعلق دارد .که پس از سال اول هنوز ارزشمندتر از گوشی‌های وان پلاس است، اما بعد از سال دوم ۸۴ درصد از ارزش خود را از دست می‌دهد. در آخر هم نام هواوی دیده می‌شود .که محصولاتش در پایان سال دوم با افت ۸۷ درصدی ارزش روبرو می‌شود

در سوی دیگر، هواوی میت ۳۰ پرو، هواوی P20 و وان پلاس ۸ به ترتیب با افت ۸۷، ۸۴ و ۸۳ درصد بیشترین ارزش را از دست داده‌اند. musicMagpie می‌گوید ۳۳ درصد کاربران برای خرید گوشی جدید موبایل قدیمی خود را نمی‌فروشند. هرچه سن آن‌ها بالاتر می‌رود احتمال تحویل دستگاه به شرکت برای خرید محصولات جدید پایین‌تر می‌آید. افزون بر این، ظاهرا هرچه گوشی گران‌تر باشد، با گذشت زمان درصد کمتری از ارزش آن کاسته می‌شود.

مطلب پیشنهادی :
دوربین سلفی گلکسی S22 و S22 پلاس تفاوتی با نسل قبل ندارد

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.