ایرپادز پرو بهتر است یا پاوربیتس پرو ؟ کدام را بخریم؟

مقایسه خرید ایرپادز پرو و پاوربیتس پرو

ویژگی‌های مشابه ایرپادز پرو و پاوربیتس پرو

  • تراشه H۱ برای نصب و تنظیم آسان با دستگاه‌های اپل
  • تشخیص خودکار گوش کاربر
  • امکان استفاده از یکی یا هر دو
  • پشتیبانی از Hey Siri در دستگاه‌های iOS
  • پاسخ به تماس‌ها

ایرپادز ۲، ایرپادز پرو و پاوربیتس پرو همگی مجهز به تراشه H1 هستند و هر سه با یک لمس با دستگاه‌های اپل همگام می‌شوند.
وقتی قاب شارژ ایرپادز و پاوربیتس پرو را باز کنید، دستگاه‌های اپل به صورت خودکار آنها را شناسایی می‌کنند. با یک ضربه همه هدفون‌ها به تمام دستگاه‌های اپلی با Apple ID  شما متصل می‌شوند.
تمام این هدفون‌ها وقتی از روی گوش برداشته شوند، به صورت خودکار متوقف می‌شوند و وقتی دوباره روی گوش قرار می‌گیرند به پخش ادامه می‌دهند و می‌توانید یک یا هر دوی آنها را استفاده کنید.
همچنین این هدفون‌ها از Hey Siri پشتیبانی می‌کنند و می‌توان با همه آنها بدون لمس گوشی، به تماس‌ها پاسخ داد.

هنزفری پاور بیتس پرو

تفاوت‌های موجود بین بیتس پرو و ایرپادز پرو

1.محدوده قیمت ایرپادز پرو و پاوربیتس پرو

ایرپادز ۲ اپل با قاب شارژ استاندارد با قیمت ۱۵۹ دلار یا ۱۵۹ پوند عرضه می‌شود و قیمت آن برای ایرپادز با قاب شارژ وایرلس ۱۹۹ دلار یا ۱۹۹ پوند است.
پاوربیتس پروی شرکت بیتس ۲۱۹٫۹۵ پوند قیمت دارد.
ایرپادز پروی اپل ۲۴۹ دلار قیمت دارد و با قاب شارژ وایرلس عرضه می‌شود.

2.طراحی و کیفیت ساخت ایرپادز پرو و پاوربیتس پرو

طراحی ایرپادز اپل و پاوربیتس پرو کاملاً متفاوت است.
هدفون‌های بیتس ظاهر اسپورت‌تری دارند و قلاب گوش آنها بهتر تنظیم می‌شود در نتیجه بخصوص نسبت به ایرپادز ۲ هنگام ورزش محکم‌تر روی گوش قرار می‌گیرند؛ بالای هر یک از دو گوشی کنترل‌های فیزیکی وجود دارد و می‌توان برای فعال کردن کنترل صوتی، دکمه b را فشار داد.
ایرپادز ۲ گوشی‌های کوچکتری دارد و یک پایه (یا ساقه) پایین آنها قرار دارد. همچنین روی این هدفون‌ها هیچ دکمه کنترل فیزیکی ای وجود ندارد و کنترل صدا از طریق دستگاه‌های متصل صورت می‌گیرد.
می‌توانید برای پخش/توقف یک ترک، کنار گوشی دو بار ضربه بزنید یا با همین روش – بسته به تنظیمات انجام شده – یک ترک را رد کنید، به ترک بعد بروید یا Siri را راه اندازی کنید.
ایرپادز پرو هم شباهت زیادی به ایرپادز ۲ دارد اما سری گوشی آن از جنس سیلیکون و به سه سایز مختلف است و بعلاوه پایه کوچکتری دارد.
این ایرپادز هم هیچ کنترل فیزیکی ندارد اما پایه آن یک حسگر فشار دارد که امکان کنترل‌های بیشتر را فراهم می‌کند مثل فشار دادن و نگه داشتن برای جابجایی بین حالت‌های Active Noise Cancellation و Transparency.

ایرپادز2 و ایرپادز پرو

شما با یک نگاه ساده به هر کدام از این دو محصول به خوبی متوجه خواهید شد که زبان طراحی آن ها نسبت به هم متفاوت است.

قبل از اینکه در رابطه با سبک طراحی دو هندزفری بلوتوث نام برده شده صحبت کنیم، خیالتان از بابت کیفیت ساخت آن دو راحت می‌کنیم. در ساخت هندزفری بلوتوث اپل Airpods Pro و همچنین PowerBeats Pro از با کیفیت ترین مواد استفاده شده و این مسئله یکی از محسوس ترین نقاط قوت هر دو محصول مورد نظر خواهد بود.

3.رنگ‌های موجود

ایرپادز ۲ و ایرپادز پروی اپل فقط به رنگ سفید تولید می‌شوند. پاوربیتس پرو چهار رنگ مشکی، استخوانی، خزه‌ای و سرمه‌ای دارد.

رنگ‌های موجود

4.مقاومت در برابر تعریق و آب

اپل اعلام نکرده که ایرپادز ۲ ضدآب یا ضدعرق هستند اما در تجربه‌ای که ما با ایرپادز ۲ داشتیم هیچ مشکل خاصی وجود نداشت. ایرپادز پرو هم ضدآب و ضدعرق، با رتبه IPX ۴ است.
بیتس اعلام کرده که پاوربیتس پروی این شرکت ضدآب و ضدعرق است اما اعداد رسمی درباره رتبه IP آن ذکر نشده است.

5.میزان شارژدهی

دومین نسل ایرپادز اپل وعده ماندگاری شارژ برای سه ساعت صحبت کردن و پنج ساعت گوش کردن (به موسیقی) را داده که شبیه ایرپادز پرو با ماندگاری ۳ و نیم ساعت برای صحبت کردن و ۴ و نیم ساعت برای گوش کردن است.
اما ماندگاری شارژ پاوربیتس پرو ۹ ساعت اعلام شده است.
تمام هدفون‌های مقایسه شده در این مطلب با قاب شارژ عرضه می‌شوند که می‌توانند برق هدفون را برای ۲۴ ساعت استفاده تامین کنند. این قاب‌های شارژ همگی از طریق تکنولوژی لایتنینگ متصل می‌شود.

ایرپادز ۲ گزینه قاب شارژ وایرلس را هم دارد که البته با هزینه بیشتری همراه است و ایرپادز پرو هم در حالت پیش فرض با قاب شارژ وایرلس عرضه می‌شود.
کیس نگهدارنده یا شارژر اپل ایرپاد پرو از قابلیت شارژ بیسیم پشتیبانی به عمل می‌آورد و با قرار دادن آن بر روی پد های اختصاصی قادر به شارژ کردنش خواهید بود اما متاسفانه کیس هندزفری Beats PowerBeats Pro علیرغم ابعاد بزرگ تری که دارد از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند و به عقیده ما این موضوع از نقاط ضعف هندزفری مذکور در مقایسه با اپل ایرپاد پرو محسوب می‌شود.
اگر دوست دارید کیس شارژر و نگهدارنده هندزفری شما از قابلیت شارژ بیسیم پشتیبانی کند، اپل Airpods Pro گزینه خرید بهتری برایتان خواهد بود.

میزان شارژدهی

6.کیفیت صدا

در مورد کیفیت صدا، ایرپادز ۲ ویژگی قابل توجهی ندارد هر چند نسبت به هدفون‌های سیمی آیفون کیفیت بسیار بهتری دارد.
اما ایرپادز پرو قابلیت حذف نویز فعال و همچنین EQ انطباقی را دارد. این هدفون حالت Transparency را هم دارد که می‌توانید در این حالت همزمان با شنیدن موسیقی مورد علاقه تان به صداهای اطراف هم گوش کنید.
پاوربیتس پروی بیتس هم قابلیت تفکیک نویز و صدای پویا را دارد.

7.امکان رد تماس

هر چند در ایرپادز پرو و ایرپادز ۲ می‌توان با یک لمس کنار یکی از هدفون‌ها به تماس‌های ورودی پاسخ داد اما امکان رد کردن تماس وجود ندارد. اما در پاوربیتس پرو این امکان وجود دارد؛ می‌توانید با فشار دادن و نگه داشتن دکمه b تماس را رد کرده و به ورزش یا گوش کردن موسیقی ادامه دهید.

8.قیمت و ارزش خرید

یکی از مهمترین مسائلی که باید به آن توجه داشته باشید مربوط به قیمت هندزفری‌های بلوتوث نام برده شده می‌شود. دو هندزفری Apple Airpods Pro و Beats Powerbeats Pro به هیچ عنوان ارزان قیمت نیستند و به نوعی از گران قیمت ترین هندزفری های بلوتوث موجود در بازار محسوب می‌شود، اما طبیعتا کیفیت فوق‌العاده‌ای را هم ارائه خواهند کرد. اگر از نظر بودجه و هزینه با محدودیت مواجه نیستید یا بنا به هر دلیل می‌خواهید یک هندزفری بلوتوث خیلی عالی داشته باشید و قیمت و هزینه‌ای که برای خرید آن صرف می‌کنید خیلی از دیدتان حائز اهمیت نیست، دو هندزفری نام برده شده می‌توانند از گزینه های خرید خوب پیش رویتان باشند.

قیمت و ارزش خرید

با توجه به نوسانات نرخ ارز نمی‌توانیم به طور دقیق قیمت ریالی یا تومانی دو محصول مورد نظر را با هم مقایسه کنیم اما طبیعتا امکان مقایسه قیمت دلاری آن ها وجود دارد.

قیمت دلاری هندزفری بلوتوث اپل ایرپادز پرو حدود 250 دلار است و قیمت هندزفری بلوتوث بیتس پاوربیتس پرو هم حدودا 220 دلار خواهد بود. بنابراین اگرچه هر دو هندزفری با توجه به ماهیت خود قیمت ارزانی ندارند و از هندزفری بلوتوث های گران قیمت بازار هستند اما اگر بخواهیم مقایسه‌ای مابین قیمت آن ها نسبت به هم داشته باشیم، قیمت PowerBeats Pro تا حدی مقرون به صرفه‌تر از اپل Aiprpod Pro خواهد بود.

و سخن پایانی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به مقایسه هندزفری ایرپادز پرو اپل با پاوربیتس پرو و پرداختیم و سعی کردیم دو هندزفری نام برده شده را از نظر مهمترین ویژگی ها با هم مقایسه کنیم.
هر دو هندزفری مذکور از با کیفیت ترین و بهترین هندزفری های بازار هستند و قیمت ارزانی ندارند. به عقیده ما اگر هندزفری می‌خواهید که در باشگاه یا انجام تمرینات ورزشی از آن استفاده کنید، هندزفری Beat PowerBeats Pro را خریداری کنید اما اگر کیفیت مکالمه و استفاده عادی روزمره برایتان حائز اهمیت است، هندزفری Apple Airpods Pro گزینه خرید بهتری خواهد بود.

اگر تجربه استفاده از هر کدارم را دارید برای ما نظرتان را بنویسید.

کلیدواژه : ویژه
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *