کالبدشکافی آیفون12 پرومکس توسط iFixit

iFixit کالبدشکافی آیفون 12 پرومکس را با باتری L شکل و ماژول دوربین بزرگتر ارائه کرد:

iFixit در آخرین کالبدشکافی آیفون سری12، جداسازی قطعات 12پرومکس را منتشر کرده است که تفاوت های منحصر به فرد در طراحی را نشان می دهد از جمله سیستم کامل دوربین بزرگتر که مسئول بهبود عملکرد دوربین در نور کم است.

هبود عملکرد دوربین در نور کم

با رونمایی از آیفون 12پرومکس، اولین تفاوت آشکار در مقایسه با آیفون 12پرو ،وجود باتری L شکل است که اپل اولین بار این باتری را در آیفون 11پرومکس استفاده کرد. آیفون12 پرو دارای باتری مستطیلی شکل است که طبق شایعات، اپل برای جبران هزینه های افزایش یافته بدلیل فناوری 5G، از آن استفاده کرده است. آیفون 12پرومکس با ظرفیت باتری 14.13 وات در مقایسه با باتری 10.78 واتی آیفون12 و آیفون12پرو ،در بین سری 12 پیشتاز است اما هنوز هم آیفون 11 پرومکس با ظرفیت 15.04 در بین کل محصولات آیفون پیشتاز است. از این گذشته، iFixit بسیار تحت تاثیر پکیج دوربین آن قرار گرفت که به دلیل انتخاب سنسور، بسیار بزرگتر از سایر پکیج های آیفون12 می باشد.

اولین تفاوت آشکار در مقایسه با آیفون 12پرو

“متاسفم که آن را برای شما شکستم، اما اندازه مهم است-حداقل در مورد سنسورهای دوربین آیفون 12پرومکس برای دستیابی به بهبود 87 درصدی عملکرد در نور کم، از بزرگترین سنسور موجود در آیفون استفاده کرده است.”

همانطور که تصویر اشعه ایکس پکیج دوربین را نشان می دهد، دوربین واید استاندارد(پایین سمت چپ)دارای یک سنسور 12 مگاپیکسلی است که 47 درصد بزرگتر از آیفون 12 می باشد که باعث می شود نور بیشتری وارد شود و در نتیجه عکس های بهتری گرفته شود. چهار آهنربای اطراف آن همچنین بر وجود سیستم جدید تثبیت کننده تصویر با تغییر سنسور اپل تاکید می کند که هزاران بار در ثانیه سنسور را برای جریان لرزش دست حرکت می دهد.

مطلب پیشنهادی :
استفاده از "widgets" در آیفون و آیپاد

سنسور 12 مگاپیکسلی است که 47 درصد بزرگتر

همانطور که iFixit گفته است، اکثر گوشی های هوشمند از لرزشگیر اپتیکال تصویر(OIS)برای لرزشگیرهای ناخوشایند استفاده می کنند، بنابراین اپل یا تصمیم گرفته که سیستم خودش راه حل بهتری است یا نمی‌تواند نسخه ی بزرگتر لنزهای f/1.6 جدید خود را به اندازه کافی تثبیت کند. در جاهای، iFixit از طراحی جمع و جورتر لاجیک برد در مقایسه با آیفون 12 و همچنین جا سیم کارتی مدولار که برای تعمیر عالی است، یاد کرده است. برای چسباندن بلندگوها از واشرهای لاستیکی به جای چسب استفاده شده است که باعث می‌شود برداشتن و تعویض آن نسبت به سال های گذشته آسان تر شود. به دلیل استفاده ی مداوم اپل از پیچ های اختصاصی، آیفون 12 و آیفون 12پرو امتیاز قابلیت تعمیر 6 از 10 را کسب کرده اند و همچنین افزایش ضدآب بودن و افزایش مقاومت در برابر شکستگی ناشی از شیشه در پشت و جلوی دو دستگاه، باعث پیچیدگی در تعمیرات می‌شود.

 

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.