آیا اپل می‌تواند در سال 2021 در فروش گوشی‌های خود رکورد شکنی کند ؟

رکورد شکنی اپل در سال 2021

گوشی‌های سری آیفون ۱۲ با استقبال فوق‌العاده بالایی از سوی کاربران مواجه شده‌ است و این موضوع افزایش ۳۰ درصدی تولید آن‌ها را درسال جدید در  پی داشته است . این احتمال وجود دارد که این تقاضای بالا باعث رکوردشکنی اپل در سال آینده میلادی شود.

بانک سرمایه‌گذاری «Wedbush» با بررسی زنجیره تامین انتظار دارد میزان تقاضا برای جدیدترین گوشی‌های اپل بالاتر از پیش‌بینی‌ها باشد. تحلیلگر ارشد Wedbush به نام «دنیل آیوز» به این موضوع اشاره کرده که اپل پس از سال‌ها با چنین رشد تقاضایی روبه‌رو شده و تنها آیفون ۶ در سال ۲۰۱۴ در چنین مسیری قرار داشته است.

آیوز در جدیدترین یادداشت خود نوشته است: «تیم TMT ما در روزهای گذشته زنجیره تامین قطعات آیفون را در آسیا بررسی کرده‌ که از صعودی بودن تقاضا برای آیفون ۱۲ حکایت دارد. این میزان تقاضا سال آینده افزایش پیدا خواهد کرد و بیشتر از پیش‌بینی‌ها خواهد بود.»

طبق جدیدترین بررسی صورت گرفته، انتظار می‌رود میزان تولید آیفون در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی به ۹۵ میلیون دستگاه برسد که نزدیک به ۳۵ درصد بیشتر از پیش‌بینی اولیه Wedbush و تحلیلگران وال استریت است.

آیفون ۱۲

اگر چنین تقاضایی برای آیفون‌های اپل در فصل تعطیلات ادامه داشته باشد، به اعتقاد آیوز این کمپانی می‌تواند سال آینده بیش از ۲۴۰ میلیون گوشی به فروش برساند. طبق گفته این تحلیلگر، اپل می‌تواند در سال آینده میلادی در مجموع ۲۵۰ میلیون آیفون بفروشد که یک رکورد محسوب می‌شود. اپل در سال ۲۰۱۵ توانست با فروش ۲۳۱ میلیون آیفون رکورد بزند.

آیوز تنها به پیش‌بینی میزان فروش آیفون در سال آینده میلادی بسنده نکرده و اطلاعاتی درباره آیفون ۱۳ هم منتشر کرده. به اعتقاد این تحلیلگر، میزان حافظه داخلی نسل آینده آیفون دو برابر خواهد شد و به احتمال زیاد تمام آن‌ها از اسکنر LiDAR بهره می‌برند. اپل در کنار افزایش فروش گوشی‌های هوشمند، درآمد زیادی در بخش سرویس‌ها هم بدست می‌آورد و سود آن‌ها تا سال ۲۰۲۴ از فروش آیفون‌ها پیشی می‌گیرد.

مطلب پیشنهادی :
جایگزینی رنگ آبی تیره در آیفون 12بجای سبز تیره

در حالی که گوشی‌های سری آیفون ۱۲ عمر کمی دارند و فاصله زیادی تا معرفی سری آیفون ۱۳ داریم، شاهد انتشار گزارش‌ها درباره نسل آینده گوشی‌های اپل هستیم. انتظار می‌رود آیفون ۱۳ پرو با نمایشگر LTPO و رفرش ریت ۱۲۰ هرتز از راه برسد و احتمالا یکی از مدل‌های این سری فاقد پورت باشد.

بروزترین اخبار را در مسیرمدرن دنبال کنید .

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.