عینک واقعیت مجازی اپل

دنیای مجازی را لمس کنید!

به طور واضح مشخص شده است که اپل در حال کار روی هدست واقعیت افزوده و واقعیت مجازی برای بازار مصرف است و گفته می‌شود که در سال 2021 یا 2022 به بازار می آید. اما چیزی که مشخص نیست ویژگی دقیق این عینک هاست .در مورد عملکرد آن گفته‌های مختلفی وجود دارد. ممکن است یک محصول فوق العاده قدرتمند باشد یا یک نوع لوازم جانبی محدود برای آیفون.
محصول جدیدی که توسط خود اپل ساخته شده نتیجه ی تحقیقاتی است که از سال 2016 تابه حال انجام شده است. در این محصول جدید اپل به این سوال فکر می‌کند چگونه کاربر همزمان با دنیای مجازی و واقعی ارتباط برقرار کند. در گوشی یا آیپد هنگام استفاده از منظره یاب با ضربه بر روی صفحه می‌توان با دنیای مجازی تعامل کرد اما در هنگام استفاده از هدست‌ها این کار دشوار خواهد بود برای تعامل نیاز به یک سخت افزار مثل دستکش است که بتواند رابط باشد. باید در نظر داشت که تشخیص تماس انگشت به سطوح مجازی به اندازه‌ی کافی دقیق نیست.

عینک واقعیت مجازی اپل
عینک واقعیت مجازی اپل

اپل توضیح میدهد که چگونه تشخیص ضربه با مادون قرمز دقیق تر می شود:

“برای تشخیص لمس بین یک بخش از جسم اول و یک بخش از جسم دوم میتوان از تفاوت درجه حرارت استفاده کرد که شامل ارائه ی یک تصویر حرارتی به یک جسم است که این الگوی حرارتی نیز شامل یک مقدار خاص یا یک دامنه ی دمایی خاص است”
این روش به عینک های اپل این اجازه را می دهد که هنگام لمس شئ توسط کاربر با انتقال گرما سنسورها فعال شوند و واکنش نشان دهند. مانند تمام محصولات تولید شده ی اپل نمیتوانیم مطمئن باشیم که اپل این فناوری را عرضه میکند اما این را میدانیم که اپل قصد دارد هدست های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را به زودی عرضه کند.

مطلب پیشنهادی :
تست سرعت: آیفون ۱۲ مقابل نوت ۲۰ الترا
نحوه ی کارکرد با عینک واقعیت مجازی اپل
نحوه ی کارکرد با عینک واقعیت مجازی اپل
عرفان اسماعیلیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.