دوربین مک بوک ایر “Apple Silicon M1” و مک بوک پرو

دوربین مک بوک ایر “Apple Silicon M1” و مک بوک پرو

اپل می گوید در حالی که وضوح تصویر “720p” است، “ISP” جدید که در “M1” وجود دارد کیفیت را به شدت بالا می برد. جایگاه اپل خوب است، اما دوربین “FaceTime” هنوز در کل مجموعه، نقطه ضعف محسوب می شود.

وقتی آزمایش هم زمان انجام دادیم، بزرگترین نتیجه این بود که هنوز یک تصویر، “720p” است و در مناطق کوچکتر از اندازه کارت شاخص ارائه می شود، اما از تصویری بهتر از “720p” برخوردار است. در نور معمولی، “M1 ISP” تعادل خیلی بهتری در عکس ها داشت. پس زمینه بیشتر در معرض دید بود و چهره به میزان  مک اینتل دیده نمی شد. دوربین قدیمی پس زمینه را خیلی تاریک نشان می داد و چهره را به طور نامناسبی برجسته می کرد.

مسیر مدرن

وقتی نور ها را خاموش کردیم و به سمت استفاده از نور کم تر برای عکاسی حرکت کردیم، دوباره شاهد قدرت “M1 ISP” بودیم. هر دو دوربین نویز های قابل توجهی داشتند، اما “M1” به سادگی تصاویری جذاب تر از مدل قبلی خود خلق می کند و حتی صدا را صاف تر می کند. این باعث نمی شود که ما فراموش کنیم دوربین “720p” است و ما از امیدواری برای گرفتن چیزهای بهتر در مک بوک قابل حمل اپل دست بر می داریم. اما حداقل این است که بعضی موارد شناخته شده فاقد دوربین های یکپارچه است.

دوربین قدیمی جلوی مک بوک پرو تا حدودی توسط استمرار ویژگی های دوربین “MacOS” ساخته شده، که به کاربران اجازه می دهد به صورت بی سیم به دوربین بسیار بهتر آیفون یا آیپد دسترسی پیدا کنند تا عکس های فوری یا اسکن اسناد در یک فایل یا پیام را وارد کنند.

مطلب پیشنهادی :
"Playstation 5" در مقابل "Xbox Series X" قسمت 1

به نظر می رسد که تمرکز اپل بر آوردن مک بوک های “M1” جدید خود در بازار بوده، بدون این که تغییرات زیاد دیگری در سخت افزار خود ایجاد کرده باشد. صفحه کلید، پد لمسی، “Touch Bar”، “Touch ID”، پیکر بندی درگاه های خروجی و نمایشگر ها، به نظر می رسد همه بدون تغییر هستند، در واقع تمام توجه و تمرکز بر روی پیشرفت های وابسته به معماری داخلی است.

مک بوک پرو جدید از “USB4” و مشخصات شبکه بی سیم “(WiFi 6 (802.11ax” تا 1.2 گیگابایت بر ثانیه پشتیبانی می کند. ابن نسخه از آنتن های “WiFi” مانند مک بوک پرو های بالاتر برخوردار نیست. با این حال با وجود پشتیبانی از پروتکل های پیشرفته، نمی تواند از سرعت انتقال داده های سریع تر موجود در مک بوک پرو های اینتل پشتیبانی کند.

اگر چه اکنون می تواند از یک نمایشگر “6K” پشتیبانی کند، اما فقط از یک نمایشگر خارجی از هر نوع پشتیبانی می کند. مک بوک های 13 اینچی قبلی می توانستند از دو نمایشگر خروجی “4K” یا یک نمایشگر “5K” استفاده کنند.

اپل توجه خود را به میکروفون های با کیفیت استودیو جلب می کند. این تصویر از یک پیکربندی جدید از سه میکروفون جدید برای ضبط صدا پس زمینه صدای خش خش خیلی کمتری دارد. اگر واقعا انتظار ضبط جدی هر صدایی را دارید، احتمالا می خواهید بر روی یک میکروفون بی سیم یا “minijack” سرمایه گذاری کنید.

برای کاربران با استفاده های معمولی مانند تماس های “FaceTime”، پیشرفت های داخلی میکروفون باید صدای واضح تری را ارائه دهد.

مطلب پیشنهادی :
اپل واچ سری 5

مانند ارزش سال گذشته مک بوک پرو ها، مدل های جدید “M1” صدای استریوی بسیار گسترده ای را ارائه می دهد، و از پخش “Dolby Atmos” برای صدای فیلم ها یا سایر ویدئو هایی که از این قالب پشتیبانی می کنند، حمایت می کند.

همچنین “M1” ویژگی رمزگذاری رسانه ای “T2” را در اختیار شما قرار می دهد، برای ادغام کردن پشتیبانی برای پخش تسریع کننده سخت افزار با کارایی بالا. به علاوه برای پشتیبانی از قالب های دلخواه شامل “H.265 HEVC”، همچنین اپل از رمزگذاری های گوگل شامل “VP9” پشتیبانی می کند که امکان پخش “4K” از “YouTube” را فراهم می کند.

نکته مهم برای کاربران این است که رمزگذاری های کارآمد “M1” نه تنها دو برابر زمان پخش را پشتیبانی می کنند، بلکه دو برابر زمانی که کاربران می توانند با “FaceTime” و سایر روش های کنفرانس مانند “Webex” صرف کنند پشتیبانی می کنند.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.