طراحی برنامه مدیریت گذرواژه توسط شرکت اپل برای ساخت گذرواژه های قوی

طراحی برنامه مدیریت گذرواژه توسط شرکت اپل

به تازگی شرکت اپل به دولوپرها (توسعه دهندگان) این اطلاع را داده که یک پروژه جدید open source را راه اندازی کرده و این پروژه بطوری طراحی شده است تا کسانی که اپ های مدیریت پسورد (password management apps) را توسعه می دهند و در واقع توسعه دهندگان این پسورد ها هستند، این امکان و توانایی را داشته باشند که پسورد هایی قوی تر و سازگار با سایت های معروف بسازند.

طراحی برنامه مدیریت گذرواژه توسط شرکت اپل

منابع جدید مدیریت پسورد پروژه open source به پسورد منیجمنت های اپ ها این اجازه را میدهد که الزامات وب سایت های خاص را که توسط پسورد منیجر iCloud Keychain  استفاده شده با یکدیگر ترکیب و ادغام کنند تا یک پسورد قوی و منحصر بفرد تولید کنند.

بسیاری از password management ها یک پسورد قوی و منحصر بفرد برای افراد می سازند، بنابراین، دیگر افراد وسوسه نمی شوند که پسورد های دستی ای بسازند که منجر به ساخته شدن یک رمز قابل حدس و آسان می شود. هر بار که یک پسورد منیجر یک پسوردی که با یک سایت سازگار نیست بسازد، در واقع فقط یک تجربه بد نداشته است، بلکه یک دلیل برای وسوسه شدن پیدا میکند که یک پسورد قوی بسازد.

قوانینی که برای این پسورد تدوین شده، کمک میکند تا تعداد کمتری از افراد درگیر مشکلات شوند. برای مثال اینکه خط مشی پسورد یک سرویس برای افرادی که از این password management ها استفاده میکنند بسیار محدود کننده تر است و گاهی ممکن است باعث ایجاد تغییر در خدمات شود.

همچنین این پروژه دارای کالکشنی از وب سایت های شناخته شده برای به اشتراک گذاشتن سیستم های ورود است و البته لینک هایی به وب سایت هایی ارجاع داده می شوند تا کاربران پسورد خود را تغییر هند.

مطلب پیشنهادی :
قابلیت باز کردن قفل آیفون با اپل واچ در iOS 15

اطلاعات و جزئیات بیشتر در GitHub در دسترس است.

اپل می گوید که داشتن یک پسورد منیجر با منابعی مثل قوانین پسورد و تغییر URL های پسورد به همه ی پسورد منیجمنت ها این امکان را مید هد که کیفیت خود را افزایش بدهند و به علاوه اینکه وب سایت ها را تشویق می کند تا از استانداردها یا استانداردهای جدید برای بهبود سازگاری خود با پسورد منیجر ها استفاده کنند.

عرفان اسماعیلیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.