رونمایی از عینک اپل در سال 2021

عینک اپل قرار است در اواسط سال 2021 رونمایی شود و همچنین در سال 2022 برای فروش در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد.

به گفته‌ی جان پروسر، اپل قصد دارد عینک واقیعت افزوده‌ی خود را در ماه مارس یا ژوئن سال 2021 معرفی کند. به تازگی، مینگ چی کو، تحلیلگر معتبر، پیش بینی کرد که عینک اپل در سال 2022 در سریع‌ترین زمان عرضه خواهد شد، بنابراین این امکان وجود دارد که اپل در سال 2021 از عینک رونمایی کرده و در سال 2022 آن را منتشر کند.

رونمایی عینک اپل
رونمایی از عینک اپل در سال 2021

عینک اپل مانند هدست‌های واقعیت مجازی اندازه بزرگ و حجیمی ندارد، این گجت دقیقا مانند یک عینک طبی طراحی شده که البته برخی ظرافت‌های طراحی آن واقعا زیبا و جذاب است، به همی دلیل نمایش واقعیت افزوده در این گجت کوچکی کمی دور از ذهن است.
اما وجود واقعیت افزوده در عینک جدید اپل، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های قابل انتظار آن است. برای ایجاد واقعیت افزوده باید در نمایشگر شفاف شیشه‌ای این عینک، عنصر‌های گرافیکی افزوده با بالاترین سطح کیفی و همسو با دنیای واقعی به نمایش در بیایند، نمایشگر شفاف سال‌هاست که مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما اضافه کردن ویژگی واقعیت افزوده با کیفیتی بالا، یکی از اصلی‌ترین چالش‌های اپل به شمار می‌آید.
البته اپل بر روی این قسمت سرمایه گذاری کرده، اما نمایش واقعیت افزوده در یک عینک کوچک که محدودیت سخت افزاری دارد، دشوار است. یکی از دلایلی که اپل عرضه عینک واقعیت افزوده خود را به تعویق انداخته همین موضوع است.
اپل نمی‌تواند تمام سخت افزار موجود برای پردازش‌ها و قابلیت‌های مختلف این عینک را درون فریم باریک آن جا دهد، به همین منظور پردازش‌های اصلی عینک توسط تلفن آیفون کاربر انجام می‌شود. به این ترتیب برای استفاده از این عینک باید یک آیفون داشته باشید. تمامی برنامه‌ها و قابلیت‌های این عینک برروی آیفون پردازش می‌شود و با اتصال بی‌سیم، این برنامه‌ها در عینک به نمایش درمی‌آید، البته نوع اتصال بی‌سیم هنوز مشخص نیست.
اتصال بی‌سیم یک پارچه برای تجربه کاربری لذت بخش با این عینک بسیار اهمیت دارد، همچنین این پردازش‌ها می‌تواند به زودی باتری آیفون را خالی کند، شاید یکی از دلایل توجه ویژه اپل به افزایش عمرباتری سری آیفون 11 همین مورد بوده باشد. در هر صورت پردازش‌های انجام شده بر روی آیفون به صورت بیسیم به عینک رسیده و به نمایش درمی‌آید، این پردازش‌ها شامل اعلان‌ها، دستورالعمل‌ها، بروزرسانی‌ها، وضعیت آب و هوا، واقعیت افزوده و دیگر موارد می‌شود.همچنین پخش ۳۶۰ درجه اتاق جلسات مجازی با تمام عناصر نیز از این دست امکانات هستند.
این اتفاق مطابق با اپل واچ است که در سپتامبر 2014 پیش‌نمایش شد و در آوریل سال 2015 راه اندازی شد. اپل همچنین HomePod را در ژوئن سال 2017 معرفی کرد و اسپیکر را در فوریه 2018 راه اندازی کرد.

مطلب پیشنهادی :
معرفی 13 گوشی‌ برتر شیائومی بازار
رونمایی از عینک اپل
رونمایی از عینک اپل در سال 2021

شکاف طولانی بین اعلام کردن اپل و ارسال عینک می‌تواند زمان مناسبی را برای ایجاد برنامه های متنوع به توسعه دهندگان بدهد و تجربیات مربوط به بستر واقعیت افزوده، به شرطی که SDK از قبل آزاد شود، بیشتر می‌شود. باید گفت که این اعلام زود هنگام به جلوگیری از نشت شایعات کمک میکند هرچند که پروسر ادعا میکند به زودی نمونه اولیه‌ی این عینک را نشان می‌دهد.
توجه داشته باشید که شایعه شده است که اپل در حال تولید و کارکردن روی دو محصول واقعیت افزوده و هدست بزرگ و عینک‌های براق تر است.
پیش‌بینی می‌شود که این هدست قبل از عینک راه اندازی شود بنابراین ممکن است باعث بروز بعضی سردرگمی‌ها در محصولات شود. در هر صورت به نظر نمی‌رسد که هر محصول غریب الوقوع باشد، بنابراین انتظار ادامه می‌یابد.

برای اینکه از تازه ترین اطلاعات و اخبار اپل آگاه باشید، وبسایت مسیر مدرن گزینه‌ی عالی پیش روی شماست.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.