شرکت‌های اپل و گوگل، API مشترک خود را برای مبارزه با کرونا منتشر کردند

شرکت‌های اپل و گوگل، API مشترک خود را برای مبارزه با کرونا منتشر کردند

شرکت‌های اپل و گوگل از API جدید خود با نام Exposure Notification رونمایی کردند و با این API جدید به مبارزه با کرونا خواهند رفت. اگرچه این مبارزه برای کرونا یک روش خوب به نظر برسد، اما افرادی نیز درمورد حفظ حریم شخصی خود نگران هستند.

اپل و گوگل، API مشترک
Exposure Notification، محصول مشترک اپل و گوگل

روش کار این API جدید

با توجه به گزارشات و اخباری که منتشر شده است، اپل و گوگل  Exposure Notification API اعلان مواجهه خود را برای مبارزه با گسترش کرونا منتشر کردند. این API تنها می‌تواند برای توسعه‌ی برنامه‌هایی برای مقام‌های رسمی بهداشت عمومی دولت برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا قرار بگیرد. همچنین در این برنامه ها از هیچ ردیابی برای موقعیت مکانی استفاده نشده است. تنها کاری که می‌توان کرد، استفاده از بلوتوث برای پیدا کردن موقعیت مخاطبین است.
علت آن هم این است که بلوتوث تنها در داخل خانه کار کرده و برای اینکه تشخیص دهد در نزدیکی شما کسی به کرونا مبتلا است یا خیر، کافیست. بعد از نصب Exposure Notification، نیاز به رضایت کربران است تا نتیجه‌ی آزمایش خود را منتشر کنند. برای حفظ حریم خصوصی کاربران، هیچ اطلاعات دیگری بغیر از نتیجه‌ی آزمایش قابل پخش نیست. این آزمایش‌ها با شماره‌های مخصوص به خود، باید به تصویب رسمی دست پیدا کنند. این نکته باعث می‌شود تا از انتشار نتایج جعلی و غیر واقعی جلوگیری شود. اپل و گوگل همچنین قصد دارند تا چند ماه آینده، ویژگی دیگری برای اطلاع رسانی در سطح سیستم به انتشار درآورند.

برای کسب جدید ترین اخبار و اطلاعات اپل، به وبسایت مسیر مدرن مراجعه کنید.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *