آداپتور مناسب برای درگاه “Thunderbolt 3” و “USB-C” در مک یا آیپد پرو

آداپتور مناسب برای درگاه “Thunderbolt 3” و “USB-C” در مک یا آیپد پرو

اگر کابل دستگاه خارجی شما به درگاه  “Thunderbolt 3” و “USB-C” در مک یا آیپد پرو متصل نمی شود، ممکن است به یک آداپتور نیاز داشته باشید.

آداپتور ها و کابل هایی که در این مقاله معرفی می شوند با کامپیوتر های مک و آیپد پرو کار می کنند:

  • مدل های مک که دارای درگاه “Thunderbolt 3” هستند، این درگاه ها از هر دو اتصال “Thunderbolt 3” و “USB-C” پشتیبانی می کنند.
  • مدل های مک که دارای درگاه “USB-C” هستند، این درگاه از اتصال “USB-C” پشتیبانی می کند.
  • مدل های آیپد پرو که دارای درگاه “USB-C” هستند، این درگاه ها از اتصال “USB-C” پشتیبانی می کنند.

برای پیدا کردن کابل یا آداپتور مناسب برای مک یا آیپد پرو خود اطلاعات زیر را مطالعه کنید این اطلاعات برای شناسایی اتصال انتهای کابل از صفحه نمایش، دوربین، هارد دیسک، “hub” و سایر دستگاه ها به شما کمک خواهد کرد. ابتدا باید هدف خود را برای اتصال به مک یا آیپد پرو مشخص کنید.

“Thunderbolt 3”

مسیر مدرن

اگر از کابل “Apple Thunderbolt 3” یا سایر کابل های “Thunderbolt 3” برای صفحه نمایش یا سایر دستگاه ها استفاده می کنید، می توانید بدون نیاز به آداپتور به مک متصل شوید.

“USB-C”

اگر از کابل “USB-C mophie” یا رابط “USB-C” یا سایر کابل های “USB-C” استفاده می کنید، می توانید بدون نیاز به آداپتور به مک متصل شوید.

“USB-A”

اگر از کابل “USB-A” برای دستگاه استفاده می کنید، از “Apple USB-C” به آداپتور “USB”، آداپتور “Apple USB-C Digital AV Multiport”، آداپتور “Apple USB-C VGA Multiport” یا سایر “USB-C” به آداپتور “USB-A” برای اتصال دستگاه به مک یا آیپد استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی :
همه چیز درباره استفاده از دکمه های آیفون 12

“Ethernet”

مسیر مدرن

اگر از کابل “Ethernet” برای دستگاه استفاده می کنید، از آداپتور “Ethernet” به “USB-C” واسط  مانند آداپتور “Belkin USB-C to Gigabit Ethernet” استفاده کنید.

“Thunderbolt” یا “Thunderbolt 2”

مسیر مدرن

اگر از کابل “Thunderbolt” یا “Thunderbolt 2” با نمایشگر “Thunderbolt” یا دستگاه دیگری استفاده می کنید، از آداپتور “Thunderbolt 3 to Thunderbolt 2” استفاده کنید.

“Thunderbolt” و “Thunderbolt 2” نماد “mini DisplayPort” یکسانی ندارند. در واقع شکل آن ها یکسان است اما نماد های مختلفی روی کابل و پورت آن ها وجود دارد.

“mini DisplayPort”

مسیر مدرن

اگر از کابل “mini DisplayPort” با نمایشگر “mini DisplayPort” استفاده می کنید، از رابط “USB-C” به آداپتور “mini DisplayPort” استفاده کنید. البته سازگاری آن با مک یا مدل نمایشگر خود را با شرکت سازنده بررسی کنید.

نماد “mini DisplayPort” برای “Thunderbolt” یا “Thunderbolt 2” یکسان نیست. اگرچه ظاهر یکسانی دارند اما نماد های متفاوتی بر روی کابل و درگاه وجود دارد.

“DisplayPort”

مسیر مدرن

اگر از کابل  “DisplayPort”برای نمایشگر استفاده می کنید، از آداپتور یا کابل “USB-C” واسط مانند کابل “Moshi USB-C” به “DisplayPort” استفاده کنید.

“HDMI”

مسیر مدرن

اگر از کابل “HDMI” برای نمایشگر استفاده می کنید، از آداپتور “Apple USB-C Digital AV Multiport” یا یک واسط “USB-C” به آداپتور یا کابل “HDMI” استفاده کنید.

“VGA”

مسیر مدرن

اگر از کابل “VGA” برای نمایشگر استفاده می کنید، از آداپتور “Apple USB-C  VGA Multiport” یا واسط “USB-C” به آداپتور “VGA” مانند آداپتور “Belkin USB-C to VGA” استفاده کنید.

“DVI”

مسیر مدرن

 

اگر از کابل “DVI” برای نمایشگر استفاده کنید، از واسط “USB-C” به کابل یا آداپتور “DVI” استفاده کنید. سازگاری آن را با مک یا مدل های نمایشگر خود با شرکت سازنده بررسی کنید.

مطلب پیشنهادی :
50 نکته جذاب و خواندنی از MacOS Big Sur اپل(قسمت آخر)
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.