حداکثر 32 گیگابایت رم در مک‌بوک پرو جدید پشتیبانی خواهد شد

32 گیگابایت رم در مک‌بوک پرو جدید پشتیبانی می‌شود

در آخرین سری از مک‌های اپل که به چیپ M1 مجهز هستند، در بالاترین نسخه از 16 گیگابایت رم استفاده می‌کردند. هرچند این مقدار از رم، برای بسیاری از کاربران کافی است، اما افراد بسیاری هم هستند که به مقدار بیشتری نیاز دارند و برای همین 32 گیگابایت رم در مک‌بوک پرو جدید پشتیبانی می‌شود.

32 گیگابایت رم در مک‌بوک پرو جدید

البته قبل‌تر از این اخبار، گزارش‌ها اطلاع داده بودند که چیپ M1X از 64 گیگابایت رم پشتیبانی می‌کند. اما حالا گزارش‌های جدید از 32 گیگ خبر می‌دهند. هرچند استفاده از یک رم یکپارچه نسبت به نسل فعلی این لپتاپ‌ها، یک پیشرفت به حساب می‌آید، اما برای افرادی که چشم انتظار 64 گیگ بودند، حالا این خبر ناامید کننده شده است. هرچند که برنامه‌های مک او اس برای مدیریت رم عملکرد خوب و بهینه‌ای از خود نشان می‌دهند. اما بهرحال، مقدار رم بیشتر، امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

به نظر می‌رسد در نسل بعدی این لپتاپ‌ها که به چیپ M2X مجهز خواهند بود، این محدودیت برطرف خواهد شد. برای همین احتمال دارد در اواخر سال بعدی میلادی، کاربران بتوانند به رم 64 یا بیشتر از آن دسترسی پیدا کنند. نسل جدید این لپتاپ‌های اپل، که گزارش‌های زیادی از آنها منتشر می‌شود، قرار است با ویژگی‌های جدیدی از راه برسند. برای مثال، طراحی جدید و نمایشگر مینی-LED از ویژگی‌های این محصول است. پورت شارژ مگ‌سیف، پورت HDMI، حذف تاچ بار و وبکم 1080p از دیگر امکانات این سری جدید خواهند بود.

برای اطلاع از اخبار جدید دنیای تکنولوژی و اطلاع از رونمایی محصولات اپل، به وبسایت مسیر مدرن مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی :
عرضه نسل جدید مک‌بوک پرو با نمایشگر مینی-LED در سال جاری
کلیدواژه : چیپ M1مک‌بوک پرو
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.